Kit transmitator si receptor activ de semnal - OF-20K8V1DT/R

  • Hawell
  • Producător: Hawell
  • Cod produs: OF-20K8V1DT/R
  • Puncte de recompensă: 1146
  • Garantie comerciala: 24 luni
  • Disponibilitate: În Stoc (0-24h)
  • SUPORT TEHNIC GRATUIT

  • 1.136,45LEI

  • 1.262,59LEI

  • Fără TVA: 955,00LEI
  • Preţul în puncte de recompensă: 114600

Opţiuni disponibile


Kit transmitator si receptor 8 canale video si 1 canal date bidirectional (8V↑+1D↑/↓), pe FIBRA OPTICA, Single Mode Fiber, maxim 20km, conector FC

p>Kitul format din transmitator si receptor pentru 8 canale video si 1 canal date bidirectional (8V↑+1D↑/↓), pe FIBRA OPTICA, este un produs de dimensiuni mici si este usor de instalat. Foloseste tehnologiile de digitalizare a semnalului video si de transmisie prin fibra optica pentru a realiza transferul in timp real a patru semnale video de o calitate inalta, necompresate, prin Single Mode Fiber. Canalul de date poate fi folosit pentru transmisia semnalului RS485 pentru controlul camerelor tip PTZ. Este solutia perfecta pentru transmiterea semnalului video pe distante mari, de pana la 20km. Astfel este ideal pentru supravegherea video a diverselor obiective intinse pe suprafete mari.

 

Aplicatii recomandate:

Supraveghere trafic

Utilizare in sisteme de supraveghere video pentru monitorizarea traficului cu transmisie prin fibra optica.

Supraveghere campusuri

Sisteme de supraveghere video pentru monitorizarea campusurilor universitare, cu transmisie prin fibra optica.

Supraveghere trenuri

Se pot utiliza in sisteme de supraveghere video pentru terenuri de mari dimensiuni, iar transmiterea semnalului se face prin fibra optica.

Supraveghere santiere

Se pot utiliza in sisteme de supraveghere video pentru monitorizarea santierelor mari cu transmiterea semnalului prin fibra optica.
Caracteristici generale
Informatii logistice
  • Conținut pachet: 1 x Transmitator, 1 x Receptor, 1 x Alimentator 5Vcc, 1 x Manual de utilizare
  • Dimensiuni produse: 105mm(Latime) * 104mm(Adancime) * 28mm(Inaltime)
  • Greutate: 800 gr.
  • Garanţie: 24 luni
  • Caracteristici Video/Audio
    Video
  • Intrare/Iesire semnal Video: 8 x tip composite (BNC), semnal 1Vv-v, impedanta 75ohm
  • Encodare 10bit, fara pierdere calitate
  • Compatibilitate automata cu formatatele video PAL/NTSC/SECAM
  • Toate interfetele au protectie impotriva traznetelor
  • Indicator de stare prin LED, ofera informatii desre starea de functionare.
  • Nu necesita configurare si este usor de instalat
  • Acces, Control, Conectica
    Retea
  • Interfata optica: 1xFC (SC/ST optional)
  • Model Fibra Optica: single mode
  • Lungime de Banda: 1310/1550nm
  • Tipuri Fibra Optica: 9/125single mode
  • Rx sensibilitate: -30 dBm
  • Distanta Transmisie: 20 km maxim
  • Putere: -10~3 dBm
  • Interfata Date Tip: RS485 / RS232
  • Interfata Date Viteza: 0 la 400Kbps
  • Conectori, Interfete
  • Video: Intrari/Iesiri: 8 x BNC
  • Interfata optica: 1xFC (SC/ST optional)
  • Interfata date: 1x conector 3pini
  • Altele
    Conditii functionare
  • Temperatura pentru functionare: -35 ~ +70 grade C
  • Umiditatea maxima necondensata: 95%
  • Sursa de alimentare: 5Vcc cu 1A
  • Consum: <4 W
  • Aplicatii recomandate
  • aplicatii industriale, aeroporturi, suprafete intinse
  • depozite, fabrici, silozuri
  • Spune-ţi opinia

    Autentificați-vă sau înregistrați un cont nou pentru a putea scie o opinie

    Produse conexe

    Kit transmitator si receptor activ de semnal - OF-20K1VT/R

    Kit transmitator si receptor activ de semnal - OF-20K1VT/R

    374,85LEI 416,50LEI Fără TVA: 315,00LEI

    Kit transmitator si receptor activ de semnal - OF-20K4V1DT/R

    Kit transmitator si receptor activ de semnal - OF-20K4V1DT/R

    946,05LEI 1.050,77LEI Fără TVA: 795,00LEI

    Etichete: fibra_optica, kit_transmitator, h264, 8_canale_video, 1_canal_date, ptz